aktualność

Bal karnawałowy SITP 2024

 • Opublikowano: 21 November 2023
 • By: SITP

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 40-lecia istnienia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Oddziału SITP serdecznie zaprasza Państwa 13 stycznia 2024 roku na bal karnawałowy do sali restauracyjnej (poziom -1) Hotelu City przy ul. 3 Maja 6 w
Bydgoszczy. Początek zabawy o godz. 19.00, zakończenie przewidziane jest na godz. 3.00.

V Edycja Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej już za nami

 • Opublikowano: 13 November 2023
 • By: SITP

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Kujawsko - Pomorski już po raz piąty było organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej o tematyce związanej z poważnymi awariami.

Dwudniowa konferencja „Poważna awaria na Kujawach”, która zgromadziła prawie 140 uczestników odbyła się w dniach 9-10 listopada 2023 roku w Hotelu Austeria Conference & SPA w Ciechocinku.

Spływ kajakowy Wełną

 • Opublikowano: 24 April 2023
 • By: SITP

Termin: 1 lipca 2023 rok (sobota)
Trasa: Rzeka Wełna, etap: Rogoźno - Jaracz (ok. 15 km) przewidywany czas spływu 4 - 5 godz.

Program spływu

9.30 - 10.00 zbiórka na Przystani kajakowej w Rogoźnie przy ul. Łąkowej 1, województwo wielkopolskie
10.00 - 11.00 śniadanie na terenie przystani
11.00 rozpoczęcie spływu Wełną
15.30 przypłynięcie do Jaracza
16.00 – 16.30 po transporcie powrotnym obiad na terenie Przystani kajakowej w Rogoźnie przy ul. Łąkowej 1 i zakończenie spływu

Wycieczka Kozłówka - Lublin - Zamość - Kazimierz Dolny

 • Opublikowano: 16 January 2023
 • By: SITP

W dniach 15 - 18 czerwca 2023 roku Zarząd SITP Oddział Kujawsko-Pomorski organizuje wycieczkę autokarową Kozłówka - Lublin - Zamość - Kazimierz Dolny. 

Koszt udziału członka Stowarzyszenia, który ma opłacone składki za poprzedni rok wynosi 1000 zł, dla pozostałych osób 1300 zł przy grupie minimum 50 osób (w przypadku nadwyżki,  po rozliczeniu wycieczki zostanie ona zwrócona uczestnikom).

Grudniowe warsztaty techniczne SITP w Toruniu

 • Opublikowano: 21 December 2022
 • By: SITP

W ramach doskonalenia zawodowego 20 grudnia 2022 roku odbyły się ostatnie już w tym roku warsztaty techniczne poświęcone w całości zagadnieniom ochrony przeciwpożarowej. 
 
Merytoryczną stronę warsztatów przygotowali Pan kpt. Sławomir Sulkowski z KW PSP Toruń oraz Pan Krzysztof Marchlewski przedstawiciel firmy Polon-Alfa S.A. Bydgoszcz. 
     
Warsztaty były też okazją do podsumowania przez Prezesa Zarządu Pana Romana Kuklińskiego działań podejmowanych przez Stowarzyszenie w ostatnim roku oraz do przedstawienia planów na rok przyszły.

Zakończyła się IV edycja Konferencji o tematyce związanej z poważnymi awariami!

 • Opublikowano: 12 October 2022
 • By: SITP

Tegoroczna, IV już edycja konferencji technicznej odbyła się w dniach 10-11 października w hotelu FILMAR w Toruniu pod hasłem „Poważna awaria nad Wisłą”.

Tradycyjnie, partnerem wydarzenia był Anwil S.A. Wzięło w niej udział prawie 140 uczestników z całej Polski. Jak co roku gośćmi naszej konferencji byli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Pracy, Inspekcji Ochrony Środowiska oraz zakładów przemysłowych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski, a merytoryczny Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

IV Ogólnopolska Konferencja Techniczna „Poważna awaria nad Wisłą”

 • Opublikowano: 12 July 2022
 • By: ewa

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Kujawsko-Pomorski już po raz czwarty jest organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej o tematyce związanej z poważnymi awariami, na którą już teraz Państwa serdecznie zapraszamy!

Dwudniowa konferencja ma na celu wymianę doświadczeń, wiedzy, integrację różnych środowisk oraz wypracowywanie wspólnych stanowisk co do środków i metod służących ochronie ludzi i środowiska przed skutkami awarii przemysłowej.

Strony