Szkolenie pionu kontrolno-rozpoznawczego PSP

  • Opublikowano: 18 November 2024
  • By: SITP

W dniach 14 - 15 listopada 2024 roku Oddział Kujawsko - Pomorski SITP wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu po raz pierwszy był współorganizatorem dwudniowego szkolenia przeznaczonego dla pionu kontrolno-rozpoznawczego PSP oraz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, które odbyło się w Rulewie.   

Na pierwszy dzień szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej złożyło się siedem bardzo ciekawych referatów, które zostały wygłoszone w następującej kolejności:

Wymagania ochrony przeciwpożarowej dla elementów budynku i sposób ich udawadniania - Monika Hyjek, ROCKWOOL Polska S.A.

Oznakowanie stolarki okiennej przeciwpożarowej Alufire  - Grzegorz Wojtkiewicz,  Mieszko Krychniak, Alufire Sp. z o. o. 

Problematyka zabezpieczeń przeciwpożarowych chłodni - Szymon Kaczmarczyk, Victaulic Europe B.V.B.A.

Niskociśnieniowa mgła wodna: rozwiązania niestandardowe i specjalne - Krzysztof Pikulski, Mariusz Moćko ,TELESTO S.A.

Sposoby wykonania zabezpieczeń przeciwpożarowych przepustów instalacyjnych oraz najczęściej spotykane błędy wykonawcze - Jacek Mrozik,  Marcin Markowski, Hilti Sp. z o. o.

Bramy przeciwpożarowe w praktyce: kluczowe aspekty doboru i montażu bram w różnych typach budynków - Zenon Małkowski, Jakub Fengier, Małkowski - Martech S.A.

Wpływ zmian aranżacji obiektów produkcyjno - magazynowych na zainstalowane w nich systemy oddymiania - Łukasz Ostapiuk, MERCOR S.A.

Firma HILTI oraz TELESTO oprócz referatów przygotowały na tę okazję dwa pokazy dla uczestników szkolenia, które odbyły się na zewnątrz budynku. Pierwszy polegał na poddaniu próbie ognia przepustów kablowych zabezpieczonych ogniochronnymi produktami izolacyjnymi HILTI, natomiast drugi miał na celu pokazać zalety stosowania systemów mgłowych TELESTO, które nie tylko mogą służyć do walki z ogniem, ale mogą być także wykorzystywane w ochronie przeciwpożarowej np. do ograniczenia pylenia lub w procesie chłodzenia.  

Drugiego dnia, w odrębnych salach odbyły się merytoryczne spotkania kierownictwa komendy wojewódzkiej z rzeczoznawcami ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, gdzie m. in. były poruszane kwestie nadzoru komendanta wojewódzkiego PSP nad działalnością rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych w zakresie uzgadniania dokumentacji projektowej oraz z pracownikami pionu kontrolno-rozpoznawczego, gdzie omawiane były bieżące sprawy służbowe.

Zapraszamy do galerii